Grey Ukraine

Granit ten jest bardzo ceniony ze względu na wyrazisty nakrapiany czarnym kolorem rysunek faktury oraz czysty jednolity szary kolor tła bez występowania plam innego koloru (brak niepożądanych przebarwień żółtych często występujących w granitach szarych).
Granit ten jest jednym z bardziej trwałych – odporny na wysoką temperaturę do 800 ° C, nie blaknie na słońcu i pod wpływem opadów (nie utleniają się związki w nim zawarte i nie są też wypłukiwane minerały wchodzące w jego skład). Posiada minimalną nasiąkliwość wodą i jest wysoce mrozoodporny. Kamień ten ceniony jest za bardzo wysokie właściwości fizyko-mechaniczne.

Skład mineralny granitu Grey Ukraine

 Plagioklaz 35-55%
 Mikroklin 15-30%
 Kwarc 10 – 25%
 Biotyt 5 – 15%
 Inne 1%

Parametry fizyko-mechaniczne granitu Grey Ukraine:

 Ciężar właściwy granitu – 2,74 g/cm³
 Twardość granitu – 7 w skali Mosha – wysoka
 Wytrzymałość na ściskanie granitu – 210 MPa
 Wytrzymałość na zginanie granitu – 16 MPa
 Ścieralność granitu – 0,64 g/cm²
 Absorpcja wody granitu (nasiąkliwość granitu) – poniżej 0,24%
.∗    Mrozoodporność granitu – bardzo wysoka (cykli 50)

Granit ten bardzo łatwo poddaje się obróbce ze względu na doskonały prostokątny cios. Polerowana powierzchnia tworzy zdumiewający wyrazisty obraz. Pięknie prezentują się też powierzchnie obrobione termicznie. Ponadto, posiada pierwszą klasę radioaktywności, która nie nakłada ograniczeń na zakres jego stosowania (może być stosowany w pomieszczeniach bez ograniczeń – bezpieczny całkowicie dla zdrowia ludzi).
Znajduje wszechstronne zastosowanie jako uniwersalny materiał budowlany (płyty okładzinowe elewacji zewnętrznych i wewnętrznych, płytki podłogowe, parapety, stopnice schodowe, blaty kuchenne, obudowy kominków). Jest poszukiwanym materiałem rzeźbiarskim i dekoracyjnym ze względu na efektowny koloryt. Stanowi też doskonały materiał drogowy (idealne kruszywo na podbudowę, piękna i odporna kostka granitowa)

Dystrybutor w Polsce: Ribra sk