Verde Oliva

Granit Verde Oliva ma spektakularny ciemnozielony kolor i jest skałą średnio krystaliczną. W produktach nabiera okazałej i spokojnej prezencji, szczególnie wyjątkowej urody nabiera w wersji polerowanej. Ten typ granitu należy do rzadkich, na świecie jest niewiele podobnych złóż. Jest to bardzo trwały kamień o doskonałych parametrach mechanicznych.

Skład mineralny granitu Verde Oliva

 Mikroklin: 30- 60%
 Plagioklaz: 14 – 36%
 Kwarc: 18 – 30%
 Biotyt: 1 – 6%
 inne minerały: 1 – 8%

Parametry fizyko-mechaniczne granitu Verde Oliva

 Ciężar właściwy granitu – 2,71 g / cm³
 Twardość granitu – 7 w skali Mosha – wysoka
 Wytrzymałość na ściskanie granitu – 255 MPa
 Wytrzymałość na zginanie granitu – około 22 MPa
 Ścieralność granitu – 0,5 g / cm²
 Absorpcja wody granitu (nasiąkliwość granitu) – poniżej 0.15%
.∗    Mrozoodporność granitu – bardzo wysoka

Granit Verde Oliva należy do kamieni mających pierwszą grupę poziomu promieniowania (radioaktywności) – oznacza to, że jest kompletnie bezpieczny dla zdrowia ludzi (może on być stosowany we wszystkich typach budynków bez obostrzeń).
Ten granit jest używany na: tarasy, parapety, elewacje zewnętrzne, schody zewnętrzne, szczególnie dobrze się prezentuje na cokołach budynków dodając im dystyngowanego charakteru. Granit ten również wspaniale prezentuje się we wnętrzch: podłogi (szczególnie dobrze z innymi kontrastowymi granitami), obudowy kominków, parapety, schody, blaty kuchenne.
Często jest stosowany w architekturze ogrodowej i parkowej do budowy fontann, na cokoły monumentów, wszelkiego rodzaju murki. Finezyjnie wygląda galanteria ogrodowa wykonana z tego granitu: misy, wazony. Z tego kamienia produkuje się: wyrafinowaną kostkę brukową i finezyjne płyty chodnikowe, które wyśmienicie wyglądają w parze z innymi kolorami granitu. W ogrodach używa się też grysu z granitu Verde Oliva, który tworzy fajne tło dla roślin i często zastępuje trawę.

Dystrybutor w Polsce: Ribra sk